نتایج جستجو برای عبارت :

فراری دادن نوابغ

اگه به من بگن به نظرت سخت ترین پروژه زندگى چیه
میگم ازدواج
بعد اونوقت اگه یکى بیاد بگه یه نفر ازدواجش رو به سمتى برد و رابطشون رو با همسرش عالى کرد، به نظر من اون یه نفر از نوابغ تاریخ بشریه.

به نظرم به جز این نوابغ، فقط افرادى که محبوب هاى مردمى بزرگى میشن خیلى نابغه ن .

نابغه از دیدگاه من یعنى این دو گروه.
نابغه هم که نیستم!
مهارتش رو هم که اصلاً ندارم! چلمنم توى هر دو!
ولى آرزوى نابغه شدن خیلى دارم!

مدتی است متوجه یک ویژگی مشترک بین عده‌ای از نوابغ شده‌ام؛ از مولوی و سعدی گرفته تا تالستوی و داستایفسکی. و اخیراً که دو فیلم از وودی آلن دیده‌ام، باید بگویم که او هم این ویژگی را دارد. این مشخصۀ جذاب رسیدن به فهمی دقیق، از زندگی، مرگ، انسان و روابط انسانی است. و هنر این بزرگان هم این بوده است که توانسته‌اند این شناخت دقیقشان را با زبان و بیانی جذاب ماندگار کنند. یکی در گلستان و یکی در جنایت و مکافات و دیگری هم در فیلم سینمایی.
 مدخل ویکی پدیا
این فرهنگ ماست. الان حتی تو مکان های کوچیک نگاه کنید همینطوره. همه چیز رو حساب پارتی و اینکه چقدر با یارو حال میکنن میچرخه.یاد گرفتیم هر چی حس کردیم درسته همون کارو بکنیم. یعنی فقط منافع خودمونو ببینیم.هر چی سعی کنی رفتار های غلط بقیه رو تقلید نکنی بیشتر از خودشون میروننت و تو ازشون جدا میشی. ولی بعد یه مدت میفهمن عجب غلطی کردن. چون تو براساس تلاشت به جایگاه واقعیت میرسی.
امیر محمد سعادت دانش آموز کلاس دهم آموزشگاه یکی از نوابغ و امیدهای آینده کشتی استان و حتی کشورمان می باشد . وی با تلاش و پشتکار و همت عالی در حال طی کردن نربان ترقیست. وی چندی پیش در مسابقات بین المللی کشتی نوجوانان در قزوین موفق به کسب مقام سوم مسابقات شد.
خوانند. عزبز  در ابن روایت دقت وتامل بیشتری  نما وان را با عالیترین سخنانی که از نوابغ دانشمندان بشر شنبده ای بشر شنیدیی مقایسه کن   ایا تا کنون هیچ روانشناس و حکیم و دانشمند اخلاقی را دیده ایکه حالات  روحی بشررا اینگونه تجزیه و تحلیل کند ودر اعماق روح بشر غوطه ور شود وتحقیق و کنجکاوی عمیق دقایق وربزه کاری های حالات نعسانی انسان را تشریح. نماید علما اخلاق بشر پس از قرنها مطالعه و تحقیق باین نتیجه رسیده اند که فضایل کمالات نفسانی انسان چهار
همه می‌دانند زندگی امروزی ما به یمن خلاقیت‌ هایی که در مسیر پیشرفت علم و تکنولوژی و ساخت وسایل رفاهی نوین به کار گرفته شده دلپذیر و راحت‌تر از گذشتگان است و این شرایط را مدیون ایده‌های خلاقانه مخترعان و پیگیری و ممارست دانشمندان هستیم. پس می توانید از راههای ساده ای که در ادامه می آید، استفاده کنید.
خلاقیت برخلاف نبوغ یک ویژگی اکتسابی است و باز هم برخلاف نوابغ که گاه زندگی متلاطم و ناخوشایندی داشته‌اند افراد خلاق اغلب موفقند، به دلیل قد
64 تکنیک برای یادگیری سریع‌تر، بهتر و عمیق‌تر گفته می‌شود که انسان‌ها تنها از 10 درصد قدرت فکر خود استفاده می‌کنند و تفاوت بین نوابغ و افراد معمولی تا حد زیادی به این مسآله برمی‌گردد.با به‌کارگیری 64 روشی که در ذیل شرح داده شده می‌توانید میزان یادگیری خود را چند برابر کنید. توصیه می‌شود این روش‌ها را با فونت بزرگ چاپ کرده و روی دیوار اتاق‌اتان نصب کنید طوری که هر روز آن‌ را ببینید.این 64 روش در ده بخش ارائه می‌شود شامل:در مورد این روش‌ها
بنزین بر قیمت گوشت تاثیرگذار نیست 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: حمل و نقل دام معمولا با خودروهای دیزلی انجام می‌شود که سوخت آن‌ها به وسیله گازوئیل تامین شده و افزایش قیمت نداشته است؛ بنابراین اصلاح قیمت بنزین نباید تاثیری بر قیمت دام زنده و گوشت گوسفندی داشته باشد/ فارس

آیا میدانستید ؟؟؟ 
یه بچه 5 ساله هم اینو ک میدونست !!!
رئیس اتحادیه خسته نباشی واقعا 

من نمیدونم این مسئولین کشور این نوابغ و مغزها رو از کجا کشف میکنن میارن 

موقع عملیات خبرم کنیددانش‌جوی پزشکی دانشگاه تهران بود، اما بیشتر وقتش توی جبهه‌ها صرف می‌شد. یه روز که برای امتحانِ «آناتومی گردن» از جبهه اومده بود، استاد یکی از رگ‌های گردن رو به دانش‌جوها نشون داد و پرسید این چیه؟ محمد با این‌که سر کلاس‌ها حاضر نشده بود، جواب استاد رو کامل داد و برای همه ثابت شد که ضریب هوشی بالایی داره. به همین خاطر بود که یکی از استاداش زنگ زده بود به مسئول گردان بهداری و گفته بود: "اگه این پسر مثل بقیه‌ی دانش‌جوها
از ابتدای این بازی برد باخت – بخوانید برجام - یاداشت هایی در این زمینه نگاشته شد. امروز هیچ دلیلی برای نگاشتن این مطلب وجود نداشت جز آنکه این پرونده  به صورت رسمی مختومه شود. پس از این دیگر در مورد برجام  نخواهم نوشت.
برجام نه در تاریخ 18 اردیبهشت 98 -که همزمان با آغاز خروج تدریجی ایران از برجام است - و نه در تاریخ 18 اردیبهشت 97 -که تاریخ خروج رسمی شیطان بزرگ از برجام است- به پایان نرسید. برجام حتی در تاریخ تولد خود نیز نمرده بود، برجام زمانی مرد که
از ابتدای این
بازی برد باخت – بخوانید برجام - یاداشت هایی
در این زمینه نگاشته شد. امروز هیچ دلیلی برای نگاشتن این مطلب وجود نداشت جز آنکه
این پرونده  به صورت رسمی مختومه شود. پس
از این دیگر در مورد برجام  نخواهم نوشت.
برجام نه در
تاریخ 18 اردیبهشت 98 -که همزمان با آغاز خروج تدریجی ایران از برجام است - و نه در
تاریخ 18 اردیبهشت 97 -که تاریخ خروج رسمی شیطان بزرگ از برجام است- به پایان
نرسید. برجام حتی در تاریخ تولد خود نیز نمرده بود، برجام زمانی مرد که
من تحقیقی کردم ، متوجه شدم اکثر افراد نابغه مشکلات روانی داشتن، راستش خود من ، اینجا نفعی برام نداره ، اسمم رو هم ناشناس میذارم ، جنسیت خودم رو هم نمیگم ، سنمم نمیگم ، اما خودم جزو افراد نسبتا باهوش و بالاتر از سن شناسنامه ای جامعه هستم و دقیقا به مشکلات روانی مختلفی دچارم.
همچنین افرادی مثل چرچیل، نیچه، موتزارت، بتهوون، انیشتین، تسلا، ونگوگ، آبراهام لینکلن، میکل آنژ، داروین، ماری کوری، نیوتن، فروید و خیلی های دیگه. یعنی میشه گفت ۸۰ درصد
دوستان و همراهان عزیز موضوع امروز مقاله ما در مورد انجمن هوش ملی می باشد . که توضیحات کامل و جامعی را در این خصوص برایتان شرح می دهیم. براساس گفته های رئیس انجمن ملی هوش ایران، ۶۰ نفر از برگزیدگان آزمون‌های استانی هوش به آزمون کشوری راه یافتند و قبولی در این آزمون بهره هوشی بالای ۱۳۵ می‌خواهد. در صورت مواجه با هر گونه سوال در این قسمت با همکاران ما در سامانه صدای مشاور در تماس باشند.شما عزیزی که به دنبال کسب اطلاعات در این مورد هستند می توانن
تو دنیایی که بمباران اطلاعات میشیم چه اطلاعاتی رو نگه داریم و کدوم ها رو دور بندازیم؟
می دونید که در گذشته علم به گونه ای بود که یک نفر می تونست تو علوم مختلف مثل نجوم پزشکی ادبیات سرآمد بشه و البته که این افراد از نوابغ هم بودن تو دنیایی هستیم که علم هزاران شاخه شده و کسی هنر کنه شاید تو دو تا زمینه تخصص پیدا کنه.
من یه دختر ۲۲ ساله هستم که به مطالعه  هم درسی و هم غیر درسی علاقه زیادی دارم به ویژه کتاب های در خصوص جامعه شناسی و روانشناسی و هم چن

این روزها در توئیتر بحث مهاجرت از ایران و باید و نباید و دلایلش خیلی داغه. پاسخ من به این بحث اینه:
«هیچ وقت به رفتن از ایران فکر نکردم. هر چقدر هم اینجا مشکل باشه یا دیگران برامون مشکل درست بکنن، می ایستیم و تلاش می‌کنیم و ان شاالله آروم آروم درستش میکنیم.»
اولش خواستم بنویسم که وطن مثل مادر آدم میمونه، من وقتی که مادرم بیمار بشه رهاش نمی‌کنم برم یه مادر دیگه پیدا کنم. وطن و مادر در دسته‌ی موجودات و مفاهیمی دسته‌بندی می‌شوند که واحدند، دو
بسمک یا مُلَقِّن
حضرت علامه حسن زاده آملی فرمودند:
عوالم در طول همند.
معانی هم در طول هم اند و در هر مرتبه برای خود حکمی دارد.
پس اقامه ی دلیل برای مستعدین است وگرنه از دلیل، جز خفا و پنهانی حقایق بر نمی آید.
آن ب کشف و مکاشفات گرفتن حال دیگری دارد ک آن، اصل است.
در نظر بگیرید حال جناب رسول صلوات الله و سلامه علیه و آله در تلقی قرآن را.
آن وقتی ک ناموس الهی یعنی جبرئیل در کوه احد نازل شد، حضرت دید قاف عین و شرق و غرب ملک و ملکوت را فرا گرفته؛
بسمک یا مُلَقِّن
حضرت علامه حسن زاده آملی فرمودند:
عوالم در طول همند.
معانی هم در طول هم اند و در هر مرتبه برای خود حکمی دارد.
پس اقامه ی دلیل برای مستعدین است وگرنه از دلیل، جز خفا و پنهانی حقایق بر نمی آید.
آن ب کشف و مکاشفات گرفتن حال دیگری دارد ک آن، اصل است.
در نظر بگیرید حال جناب رسول صلوات الله و سلامه علیه و آله در تلقی قرآن را.
آن وقتی ک ناموس الهی یعنی جبرئیل در کوه احد نازل شد، حضرت دید قاف عین و شرق و غرب ملک و ملکوت را فرا گرفته؛
این متن طنز و غیر واقعی است، ایستگاه نشوید :/
اگر شما این نشانه‌ها را دارید به این معناست که شما در دستۀ باهوش‌ها قرار می‌گیرید:
1- به طرز عجیبی بی‌نظم و شلخته هستید، وسایل اتاقتان را پیدا نمی‌کنید و هیچ چیز را سر جایش نمی‌گذارید.
2- تمایل به بیدار ماندن در شب دارید و شب‌ها را به دانلود پرداخته و در روز دانلودی‌های خود را تماشا می‌کنید.
3- شما مغرور هستید و دیگران را حقیر فرض می‌کنید.
4- علاقه به شنیدن موزیک دارید، مخصوصا موزیک‌های گروه شکم
پل مرفی
احتمالا درباره بابی فیشر چیزهایی شنیده اید، اما افراد کمی درباره دیگر نابغه بزرگ آمریکایی شطرنج، پل مُرفی چیزی می دانند. این مرد فوق العاده در 1837 در نیواورلئان متولد شد. در بیست سالگی وی به وضوح قوی ترین شطرنجباز آمریکا شناخته می شد. اما قوی ترین شطرنجبازان جهان همگی در اروپا زندگی می کردند، بنابراین مرفی در 1858 برای به مبارزه طلبیدن آنها به آنسوی دنیا سفر کرد.
آنچه در این مسابقات اتفاق افتاد نمی تواند درک شود؛ تنها می تواند تحسین شو
آیا
می‌خواهید کودکی نابغه داشته باشید؟

شما والدین 6 سال فرصتی طلایی دارید تا قبل از ورود
فرزندتان به مدرسه او را هرچه بیشتر و بهتر شکوفا سازید. زیرا به محض ورود به
مدرسه او نیز وارد کلیشه‌های اجتماعی و پرورشی می‌شود که این خود مانع از بروز
استعداد در کودکان می‌شود. شما با صرف کمی وقت در این شش سال می‌توانید بهترین
مربی باشید که توانسته هوش و خلاقیت کودکش را به میزان زیادی بالا ببرد و او را جز
نوابغ آینده سازد.

در دنیای پیشرفته امروز که ه
️سرمایه اجتماعی بهره برداری از سرمایه انسانی و راهی برای نیل به موفقیت قلمداد می شود .
لذا همانطور که جامعه شناسان معتقدند ایران، جامعه کوتاه مدت است به مثابه خانه کلنگی که به جای مرمت و تعمیر هر کس دوست دارد خراب کند و از ابتدا بسازد مدیریت در افراد فندانسیونی است لذا برای حل این عارضه ها باید به سراغ سرمایه های انسانی برویم .
برای نزدیک شدن به مرمت و بازسازی به جای رابطه مندی از ضابطه مداری و شایسته سالاری استفاده کنیم
چه بسا هنوز مدیرانی

زیر دنده‌های چرخ
اثر هرمان هسه
دوست داشتم ترجمه‌ی بهتری از این کتاب رو می‌خوندم. داستانی علیه تعلیم و تربیت مرسوم و تناقض زندگی سنتی در مواجهه با حیات مدرنیته. گرگ بیابان اثر دیگه‌ای بود که قبلا از این نویسنده خونده بودم. هر دو داستان زبان ساده‌ای دارند و از آنجا که هسه با فرهنگ شرق آشنا بوده، روح داستانهای شرقی در روایتهای اون حاکمه.
"رئیس مدرسه ترجیح می‌دهد که یک کلاس پر از آدم های کودن و کند ذهن داشته باشد ولی یک نابغه نداشته باشد. جد
پکیج طلایی میلیونرشو - وبسایت رسمی تیم تجاری میلیونرشوhttps://t.me/packe2019/932پکیج جامع آموزشی کسب و کار حرفه ایhttps://t.me/packe2019/934وبینار”اینستاگرام پول‌ساز” از خواجوییhttps://t.me/packe2019/936آموزش تحلیل تکنیکالhttps://t.me/packe2019/939آموزش معامله‌گری در بازار آتی و آپشن سکه، زعفران، سهامhttps://t.me/packe2019/940آموزش معامله‌گری در بازار آتی و آپشن سکه، زعفران، سهامhttps://t.me/packe2019/941آموزش طراحی قالب وردپرس از پایه تا پیشرفتهhttps://t.me/packe2019/942قالب میوزیک وردپرس | Musikhttps://t.me/packe2019/944ق
بسمک یا خیر معروفٍ عُرِف
 حضرت علامه حسن زاده آملی ، در شرح کتاب مصباح الانس، ذیل عبارت :
" فَمِنَ النّاس من قبل مطلقاً - عَرِفَ أو لم یَعرف - وَ هُم کافَّةُ أهل الإسلام و منهم مَن أنکَرَ مُطلقاً وَ هم أهل الکفر و یَقرَبُ منهم أهل الطّغیان و إن کانوا مِن وَجهٍ مُستَیقِنین... "
فرمودند:
اصحاب معارف اصطلاح کلامی و تفسیری ک پیشتر ب عرض رساندیم، و در حاشیه کشف المراد صفحه ی 589 آوردیم، ب عرض رساندیم ک در باب نبوت، کتب کلامی، تفسیری، اینها د
وقتی درباره رمان اتحادیه ابلهان صحبت می‌کنیم، با یک متن روبه‌رو هستیم و یک فرامتنی که اهمیتش کمتر از متن اصلی نیست. فرامتنی که پر است از سؤال و ابهام. شنیدنش راحت است اما به واقع تصور اینکه یازده سال طول کشیده است تا این رمان به چاپ برسد و در طول این یک دهه ناشران بسیاری این اثر را برای چاپ رد کرده‌اند، ساده نیست. یک بررسی جامعه‌شناختی از فضای آن زمان و به خصوص خط فکری و عملی ناشران آن دوران نیاز است تا بفهمیم چرا این کتاب را برای چاپ شدن نمی

روزهای جمعه هرچه به عصر نزدیک می شویم ،روحیه خوب خود را ازدست می دهیم.
شاید کم کم به در کنار خانواده بودن ،آرامش داشتن ،نداشتن فشار کاری و استرس عادت کرده ایم و یادآوری فردای کاری ملال آور است.
همیشه در انتظار بودن سخت است ،حتی انتظار فردای شروع هفته کاری .
در هر صورت حالمان بد می شود،کم حوصله می شویم و کمی پرخاشگر.
وقتی درگیر کار هستیم ،آنقدر ذهنمان مشغول کارهایمان هست که کمتر فکر برای کارهای دیگر داریم ولی ذهن که آزاد شد ،نیازهای دیگر انسا
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگر به دنبال پکیج های ناب در سطح اینترنت میگردید.. کافی است  بر روی هر هریک از لینک های زیر که دوست دارید کلیک کنید...

پکیج طلایی میلیونرشو - وبسایت رسمی تیم تجاری میلیونرشوhttps://t.me/packe2019/932پکیج جامع آموزشی کسب و کار حرفه ایhttps://t.me/packe2019/934وبینار”اینستاگرام پول‌ساز” از خواجوییhttps://t.me/packe2019/936آموزش تحلیل تکنیکالhttps://t.me/packe2019/939آموزش معامله‌گری در بازار آتی و آپشن سکه، زعفران، سهامhttps://t.me/packe2019/940آموزش معامله‌گری در باز
با سلام خدمت دوستان عزیز
اگر به دنبال پکیج های ناب در سطح اینترنت میگردید.. کافی است  بر روی هر هریک از لینک های زیر که دوست دارید کلیک کنید...

پکیج طلایی میلیونرشو - وبسایت رسمی تیم تجاری میلیونرشوhttps://t.me/packe2019/932پکیج جامع آموزشی کسب و کار حرفه ایhttps://t.me/packe2019/934وبینار”اینستاگرام پول‌ساز” از خواجوییhttps://t.me/packe2019/936آموزش تحلیل تکنیکالhttps://t.me/packe2019/939آموزش معامله‌گری در بازار آتی و آپشن سکه، زعفران، سهامhttps://t.me/packe2019/940آموزش معامله‌گری در باز
قیمت دلار تا کی در این نرخ می‌ماند؟
منتشر شده در نشریۀ دانشجویی رمزعبور
«تا کِی ادامه دارد؟»، زمانی سوال هر فعال و دلال بازار ارز با مشاهدۀ رشد نرخ ارز بود. هرچه نرخ دلار بیش‌تر شد تردیدِ نهان در این سوال هم بیش‌تر شد. در حوالی نقطۀ اوج این تردید، مداخلۀ بانک مرکزی، فعال و دلال را از تردید خارج کرد و وی را به فروش آن‌چه دارد سوق داد. «تا کِی ادامه دارد؟» اما اکنون، پرسش فعال و دلال دربارۀ ماندن قیمت دلار در نرخ سه برابری خود است؛ اما این بار
تمرین موسیقی
نوازنده هر سازی هستید و در هر کجای کار یادگیری، به این نکات خیلی دقت کنید …بدون برنامه ریزی هیچ کاری پیش نمی رود.مخصوصا وقتی که قرار است سازی فراگیری شود…
اگر برنامه ریزی وجود نداشته باشد “وقت  تمرین موسیقی” به “وقت سرخوردگی” تبدیل می شود
حتما تجربه این را داشته اید که 2 ساعت از وقت خود را برای تمرین گذاشته ایدولی بعد از این زمان متوجه می شوید که هیچ پیشرفت خاصی نداشته ایداین به مرور زمان باعث سرخوردگی می شود و اگر در طول زما

چطور هر محتوایی را به سرعت به ذهن بسپارم؟
چطور در کوتاه ترین زمان ممکن برای آزمونهایم به اوج تسلط برسم 
کاش میتوانستم مثل نوابغ از بیشترین ظرفیت مغز خود استفاده کنم و .........
هنگام مظالعه اصلا تمرکز ندارم و حس میکنم هرچه میخونم یادنمیگیرم و یا زود فراموش میکنم
اینها جملاتی رایج میان بسیاری از دانش اموزان - دانشجویان و کسانی است که به هر نحوی با یادگیری سروکار دارند. اما احتمالا مشکل در مغز و قدرت یادگیری شما نیست بلکه راه و روش مطالعه درست و

هنگام مظالعه اصلا تمرکز ندارم و حس میکنم هرچه میخونم یادنمیگیرم و یا زود فراموش میکنم
اینها جملاتی رایج میان بسیاری از دانش اموزان - دانشجویان و کسانی است که به هر نحوی با یادگیری سروکار دارند. اما احتمالا مشکل در مغز و قدرت یادگیری شما نیست بلکه راه و روش مطالعه درست و

سال 99 را قدرتمند آغاز کنید
یادگیری اینکه چگونه یادبگیریم مهم ترین مهارت زندگی است(تونی بوزان فقید خالق تکنیک نقشه ذهنی)
اینها جملاتی رایج میان بسیاری از دانش اموزان - دانشجویان و کسا
1. امروز تا دلتان
بخواهد حالم خراب است. یکی از رفقای دانشگاهی ـ از آنهایی که انگار جز مهر و صفا
در سرشتشان نیست ـ پایان‌نامۀ دکترایش را فرستاده بود تا بخوانم و اگر احیاناً
مشکلی داشت رفع و رجوع شود. اول کار هم تصریح کرده بود که: «کار با همین وضع فعلی
هم جلو خواهد رفت و کسی متوجه اشکالاتش نخواهد شد، اما می‌خواهم اگر زمانی چاپش
کردم بی عیب و نقص درآید». تصحیح تفسیری از قرآن با رویکرد صوفیانه بود و آن قدر
برایم کدورت روح آورد که خدا گواه است حتی یک
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- قران
مجید می فرماید خداوندمنانمیفرماید مثقال ذرته خیره یره ومثفال ذرته شریره- این
اصل یکی اصلبسیارمهم  مدیریت است- یعنی
خداوندمنان به اندازه یک دانه خردل که به ان مثقال میگفتند کار نیک انجام شود
دراین دنیا ودراخرت نتجه ایش را  میبیند
وشرهم همنی طور البته این مطلب بسیار  وسیع
وپیچیده است که شرایط های مختلف دارد مثلاتوبه کند بخشیده میشود یکی از علما
میفرمودند بعضی از مردم باور نمیکنند زیرا فکر میکنن
کتاب مهره حیاتی از جناب ست گادین را چندماه پیش خواندم .قبل تر ها بیوگرافی نویسنده را در متمم خوانده بودم اما از طرز فکر و نگاهش چیزی نشنیده بودم ، تا اینکه یک روز به توصیه ادریس عزیز این کتاب در لیست خریدهایم جای گرفت.محتوای کتاب حرفای نو و جذابی داشت ، از همان نیمه های کتاب بود که مصمم شدم در مورد آن بنویسم ، دوست داشتم با کسی راجع به آن همصحبت شوم یا در فضای دیجیتال ست گادین را جستجو میکردم. حتی یکی تاثیرات مستقیم این کتاب در من تلنگر برای شرو
آیا کودک ۶ ساله شما می‌تواند محاسبات ساده ریاضی را انجام
دهد؟ من مطمئنم که می‌تواند. اما تاکنون یک کودک ۶ ساله را دیده‌اید که عملیاتی مانند: ۹۸۵۴+۷۶۷۸+۴۷۸۶-۲۳۹۰=؟ را سریعتر از ماشین‌حساب انجام هد؟ من دیده‌ام
و بله ممکن است!
چرتکه وسیله‌ای است مانند
وسیله های دستی دیگری که فرزند شما در مدرسه استفاده می‌کند. این وسیله توسط یک
چینی در ۲۵۰۰ سال پیش
اختراع شد و در میان کشور‌های آسیایی زیادی پخش شد و مشخص شد که یک ابزار عالی
بزای پرورش مغز می‌
کتاب مهره حیاتی از جناب ست گادین را چندماه پیش خواندم .قبل تر ها بیوگرافی نویسنده را در متمم خوانده بودم اما از طرز فکر و نگاهش چیزی نشنیده بودم ، تا اینکه یک روز به توصیه ادریس عزیز این کتاب در لیست خریدهایم جای گرفت.محتوای کتاب حرفای نو و جذابی داشت ، از همان نیمه های کتاب بود که مصمم شدم در مورد آن بنویسم ، دوست داشتم با کسی راجع به آن همصحبت شوم یا در فضای دیجیتال ست گادین را جستجو میکردم. حتی یکی تاثیرات مستقیم این کتاب در من تلنگر برای شرو
ایرانی تبارها، جهان را مدیریت می کنند! و هر
روز نقش آنان پر رنگ تر می شود. اخیرا بازی هنرمندان ایرانی تبار، در سریال های
بزرگ جهانی و موفقیت آنها، در اکران برخی فیلمها حاکی از اقبال: عمومی جهان به
سینمای ایرانی است. بازیگران ایرانی تبار توانسته اند: درجات ترقی را یکی پس از
دیگری طی کنند. البته ممکن است این بازیگران را، به خوب و بد یا انقلابی و غیر
انقلابی تقسیم کنیم. ولی چیزی را عوض نمی کند. زیرا پیروزی هر ایرانی، در هر کجای
دنیا، پیروزی ایران ا
آموزش آلمانی در مشهد
امروزه طرفداران زبان آلمانی بسیار بیشتر از قبل شده­است. افراد زیادی به اهمیت این زبان پی برده و برای یادگیری آن برنامه­ریزی می­کنند. اما سوال مهم این است که اهمیت فراگیری زبان آلمانی در چیست؟ در این مقاله، موسسه زبان حافظ با بررسی دلایلی که باعث می­شود یادگیری زبان آلمانی بسیار مهم­تر از گذشته باشد و همچنین راهنمایی‌هایی برای یادگیری این زبان می‌پردازد پس با ما همراه باشید.
چرا باید آلمانی یاد بگیریم؟
1. فراگیری زبان
آهنگسازی و آهنگساز یعنی چی:
آهنگسازی درواقع هنری است که در طی آن یک اثر موسیقیایی خلق می شود، به کسی که این کار را انجام می دهد یعنی یک اثر را در دنیای موسیقی خلق می کند آهنگساز می گویند.

آهنگسازی و آهنگساز

آهنگسازی هنری است که با خلق و تولید اثر سروکار دارد از آنجا که انسان ذاتا علاقه دارد خود خلاق باشد اکثر علاقه مندان به موسیقی گرایش بسیار زیادی به آهنگسازی و به طبع آهنگساز شدن دارند...برخلاف باور عمومی آهگسازی  صرفا به ساخت یک ملودی خت
آموزش زبان آلمانی در مشهد
امروزه طرفداران زبان آلمانی بسیار بیشتر از قبل شده­است. افراد زیادی به اهمیت این زبان پی برده و برای یادگیری آن برنامه­ریزی می­کنند. اما سوال مهم این است که اهمیت فراگیری زبان آلمانی در چیست؟ در این مقاله، موسسه زبان حافظ با بررسی دلایلی که باعث می­شود یادگیری زبان آلمانی بسیار مهم­تر از گذشته باشد و همچنین راهنمایی‌هایی برای یادگیری این زبان می‌پردازد پس با ما همراه باشید.
چرا باید آلمانی یاد بگیریم؟
1. فراگیری
انواع اعتماد به نفس
۱. اعتماد به نفس در نتیجهٔ باور به توانایی‌ها
اولین نوع از انواع اعتماد به نفس در نتیجهٔ باور به توانایی‌ها به‌دست می‌آید. این باور مرتبط با فعالیت‌هایی است که در انجام‌شان مهارت دارید و برای انجام دادن‌شان آموزش دیده‌اید.
برای مثال، کسی که برای نوازندگی به‌طور حرفه‌ای آموزش دیده باشد، به مهارتش در اجرای یک قطعهٔ موسیقی کاملا باور دارد (البته در چنین مواقعی باید مراقب اعتماد به نفس کاذب یا بیش از حد هم بود)، اما مش
افراد بسیار با هوش همیشه افرادی نیستند که
بهترین تصمیمات را می گیرند. و نیز فاکتور هوش بالا ضامن شادی و موفقیت نیست. در
بسیاری از موارد، این افراد جز کسانی    بشمار می روند  که زندانی مشکلات خود هستند و در نا امیدی و در
ورطه تشویشهای هستی  تنها ذخیره های امید
را مصرف می کند.

اغلب ما تمایل داریم همه نوابغ هنر، ریاضیات، و
علم را مانند افرادی  ساکت، افرادی خاص و
افرادی که بسیار وابسته به نبوغشان هستند، ببینیم. در میان این افراد، به عنوان
مثال ا
افراد بسیار با هوش همیشه افرادی نیستند که
بهترین تصمیمات را می گیرند. و نیز فاکتور هوش بالا ضامن شادی و موفقیت نیست. در
بسیاری از موارد، این افراد جز کسانی  بشمار می روند  که زندانی مشکلات خود هستند و در نا امیدی و در
ورطه تشویشهای هستی  تنها ذخیره های امید
را مصرف می کند.

اغلب ما تمایل داریم همه نوابغ هنر، ریاضیات، و
علم را مانند افرادی  ساکت، افرادی خاص و
افرادی که بسیار وابسته به نبوغشان هستند، ببینیم. در میان این افراد، به عنوان
مثال افر
دیدنی های بن آلمان و آشنایی با مهمترین آنها
دیدنی های بن: بی شک یکی از مکان هایی که باید حتما به آن سفر کنید کشور آلمان است و در میان تمام شهرهای آلمان ، بن یکی از شهرهایی است که بدون دیدن آن سفر به آلمان بی معنا خواهد بود. در این مقاله دیدنی های بن را بیشتر خواهیم شناخت. با ما همراه باشید.
دیدنی های بن
این شهر آکنده از جذابیت است. هر قسمت شهر که قدم بگذارید حتما مکانی برای دیدن وجود دارد. قلعه ها ، موزه ها، معماری خانه ها  و حتی نوشیدنی های این شه
درباره کتاب واقع نگری

کتاب واقع‌نگری§ ترجمه کتاب Factfulness  هنس روسلینگ§ است که در ادامه متن به توضیح درباره‌ی کتاب واقع نگری و محتوای  آن پرداخته‌ام. البته خود هنس روسلینگ تاکید می‌کند که کتاب بر اساس کلیشه‌ی «نوابغ تنها» به‌وجود نیامده است؛ بلکه نتیجه‌ی بحث، استدلال و همکاری پیوسته میان سه فرد با استعداد‌ها، دانش‌ها و دیدگاه‌های متفاوت است. این شیوه‌ی نامتعارف و درعین حال دشوار و البته بسیار سازنده، ما را به روشی برای معرفی جهان و
 تحقق وحدت ملی با انتخابات آزاد و رقابتی
 فدائیان اسلام؛ مبارزانی آرمان‌گرا برای تحقق احکام الهی
 برجام در وضعیتی نامتوازن‌
 کتاب باز هم سوالی دارید؟
 الگوهای اسلامی، باب ذائقه ایرانی
 کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب
 درباره همایون خرم
 کتاب اصفهان از نگاهی دیگر
 کتاب «تانیش»
 کتاب عشق‌بازی به سبک ماهی‌ها
 دانشگاه‌ها ۱۰۰ هزار پایان‌نامه و پروپوزال در ایراندک ثبت کردند
 اختصاص ۹۲۸۵ مجوز جذب هیأت علمی برای وزارتخانه‌های علوم و بهدا
 تحقق وحدت ملی با انتخابات آزاد و رقابتی
 فدائیان اسلام؛ مبارزانی آرمان‌گرا برای تحقق احکام الهی
 برجام در وضعیتی نامتوازن‌
 کتاب باز هم سوالی دارید؟
 الگوهای اسلامی، باب ذائقه ایرانی
 کتاب خوزستان پشت خاکریز سیلاب
 درباره همایون خرم
 کتاب اصفهان از نگاهی دیگر
 کتاب «تانیش»
 کتاب عشق‌بازی به سبک ماهی‌ها
 دانشگاه‌ها ۱۰۰ هزار پایان‌نامه و پروپوزال در ایراندک ثبت کردند
 اختصاص ۹۲۸۵ مجوز جذب هیأت علمی برای وزارتخانه‌های علوم و بهدا
در دهه‌ی ۱۸۹۰، فرانسه فداکاری مصیبت ظاهرا واگیرداری بود. از سال ۱۸۸۶ تا ۱۹۰۹، ده‌ها و صدها عضو از مردانی که به‌ناگاه هؤیت خویشتن را از یاد بنده بودند، بدون اینکه ظاهرا هیچگاه مقصدی در ذهن داشته باشند، سرتاسر اروپا را در می‌نوردیدند و از مرزهای کشورها و حتی قاره‌ها رد می‌شدند. این مردان به‌اقتضای وضعیت آن دوره، سر از زندان‌ها خواه تیمارستان‌ها و مراکز روانی در می‌آوردند. به‌گفته‌ی ایان هکینگ، فیلسوف کانادایی و سخن سنج تاریخ «مسافر
حق نشر عکسISNA
محمدرضا لطفی آهنگساز، ردیف‌دان، نوازنده تار و سه‌تار و چند ساز دیگر از جمله نوابغ تاریخ موسیقی معاصر ایران بود که در هر زمینه‌ای گام نهاد، تاثیرات فراوانی بر جای گذاشت.
او نوازنده‌ای چیره‌دست بود، بداهه‌پردازی قهار و آهنگسازی با ملودی‌های بکر و درخشان. در این نوشته از برخی قطعات و تصانیف‌ او ،که در ضمیر و خاطره جمعی ایرانیان ماندگار شده است، یاد می‌کنیم.
"داروگ" فصلی تازه در تلفیق موسیقی سنتی با شعرنیمایی
تا پیش از عرضه ت
پروتکل نهم
برای پیاده کردن اصول خود باید به اخلاق ملتی که در میان آن به سر می‌بریم و در کشورش کار می‌کنیم، توجه نماییم. اگر بخواهیم اصول خود را به گونه‌ای آشکار و فراگیر و با شیوه‌ای یکنواخت در مورد او اجرا کنیم و برای تغییر و اصلاح ماده‌ی تعلیم و تربیت آن ملت به نحوی که با اهداف و اسلوب ما منطبق باشد، این روش را بپیماییم، امیدی نیست که به موفقیت دست یابیم، اما اگر اجرای این اصول یا بیداری و هوشیاری صورت گیرد در مدتی کمتر از ده سال اخلاق و ح
. اگر رویا و عشق خود را پیدا نکرده‌اید، یعنی هنوز به دنیا نیامده‌اید
حتما این مورد را از هر انسان واقعا موفق و هر انسان به ظاهر موفقی هم شنیده‌اید، اما واقعیت این است که موتور انگیزه‌ انسان فقط با این موضوع روشن می‌شود و ادامه‌ی مسیر با هل دادن ماشین خیلی آسان نیست و بهتر است موتور را روشن کنید. یکی از اصولی که انسان را از مغز استخوان به حرکت و تلاش وا می‌دارد این است که از مسیری که می‌روید لذت ببرید.
وقتی عاشق کاری شدید دیگر کسی نمی‌تواند

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها